MUAYENE HAZIRLIK

MUAYENE HAZIRLIK

Manisa da araçlarınızı Tüvtürk araç muayene için a dan z ye tüm hazırlıklarını yaparak aracınız sorunsuz olarak muayeneden geçecektir. Hayatınızda belki de en fazla işinize yarayan araçlardan biri olan arabalar, özellikle süreklilik ve yıllarca kullanım kapasiteleriyle birlikte oldukça önemlidir. Hayatında bir kez araba alarak başka araba almayan kişiler olduğu bilinmektedir. Aracınızın herhangi bir sorun yaşamaması adına ve trafikte başka sürücüleri tehlikeye düşürmemek adına muayene hizmeti zorunlu tutulmaktadır. Çünkü arabalar kullanım yaptıkça bazı sorunları da beraberinde getirir ve bunların testleri yapılmalıdır. Kullanımda ömrün azalması ve sorunlar baş göstermesi gibi durumları en aza indirmek adına araç muayenesi yaptırılmalıdır.

Araç muayenesi zorunludur ve araç muayenesi yaptırmayan araç sahiplerinin trafik çevirmelerinde sorun yaşayacağını bilmek gerekir. Araç muayeneleri belirli istasyonlarda hizmet vermektedir. Bu istasyonlara gitmeden önce bazı hazırlıklar yapılması gerekir.

Araç muayene hazırlık için gerekenler şunlardır:

  • Randevu alınması: Belki de en önemli hazırlık budur. Çünkü randevu alınmadığı takdirde uzun süre beklemek olasıdır. Randevu almak için www.tuvturk.com.tr internet adresinden ya da 0 850 222 8888 numaralı çağrı merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Araç belgeleri: Ruhsat en önemli belgedir. Gerektiğinde ehliyet de gerekebilmektedir.
  • Trafik sigortası: Muayeneye gitmeden önce trafik sigortası kontrol edilmelidir. Zorunlu trafik sigortası nedeniyle bu işlem de zorunlu olmaktadır.
  • Aracın borç durumu: Vergi borcu, trafik cezası veya HGS’lerden kaçak geçiş gibi borçların olması durumunda muayene işlemi başlatılmaz. Bu borçların ödenip sonrasında muayeneye girilmesi önemlidir.


Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.